Pärnu ajalugu

Saabumine
Lahkumine
Mitu Külalist
Otsi tube ja hindu

Pärnu Hotell asub südalinnas ajaloolise peatänava ääres endises Endla teatri asukohas. Rahvusriigi sünd sai alguse just Pärnu Hotelli praegusest asukohast. 23. veebruaril 1918. aastal kell kaheksa õhtul loeti Endla teatri rõdult esmakordselt rahvale ette “Eesti iseseisvuse manifest”, mis kuulutas välja demokraatliku Eesti Vabariigi.

Tänapäeval meenutab kunagisi ajaloolisi sündmusi Pärnu Hotelli ees asuval Rüütli Platsil olev Eesti Vabariigi väljakuulutamise mälestusmärk ja ajaloolise Endla teatri asukohta tähistav mälestusmärk hotelli kõrval, mis avati 23 veebruaril 2008.aastal Eesti Vabariigi 90. aastapäevapidustustel vabariigi väljakuulutamise auks.

Aastatel 1911-1944 tegutses praeguse Pärnu Hotelli asemel Endla Teater, mille punavõim õhkis 6. märtsil 1961.a.

 

Uus teatrimaja leidis kodu uuel asukohal ja aastal 1972 avati samas kohas hotell ja restoran. 06.07.1972 avatud hotelli projekti autorid on K. Luts ja S. Luik. Avatud hotelli oli nõukogude ajal ainuke Intouristi ametlik hotell. Hotell on tegutsenud läbi erinevate aastakümnete samas kohas tänase päevani, pakkudes endiselt Pärnu linna külastavatele turistidele majutusvõimalust parimas asukohas – otse Pärnu linna südames.

Tänasel päeval on hotell saanud uue ilme nii väliselt kui sisemuselt ja kliente on ootamas kokku 80 kõigi mugavustega sisustatud numbrituba, sealhulgas postkaardi väärilise vaatega Premium kategooria toad kui ka kahetoalised Sviidid hotelli kõrgematel korrustel.
Asukoht kesklinnas on suurepärane, vaid mõne minutilise jalutuskäigu kaugusele jäävad vaatamisväärsused, muuseumid ja kaubanduskeskused.

 

Pärnu Hotelli esimesel korrusel asuv restoran Embecke on oma nime saanud Pärnu jõe järgi. On teada, et 1154. a. mainis araabia rändur ja geograaf Abu Abdallah Muhammed al-Idrisi Bernu nimelist jõge. Embecke („Emajõgi“) ongi sama Bernu jõgi, mida meenutas al-Idrisi ning mis hilisemal ajal saab nimeks Pärnu. 13. sajandil tekkis kaks asulat Pärnu – Perona (Vana Pärnu) paremal kaldal, Sauga jõe suudmes ja Embecke (Uus Pärnu) vasakul kaldal.

Ajalooraamatutes on mainitud linna Pärnus esimest korda 1251.aastal kui piiskop Henrik kuulutas Peronas (paikkonna nimetus jõe järgi) oleva kiriku piiskopkonna peakirikuks ja määras Perona, tänapäeva mõiste järgi Vana-Pärnu linna toomkapiitli asukohaks.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Täpsem info

NÕUSTUN